Systemy kontroli dostępu KD – Wrocław

W tym wpisie chciałbym poruszyć kolejny ważny temat zapewniający bezpieczeństwo budynków czyli Systemy Kontroli Dostępu.

Systemy kontroli dostępu stosujemy głównie w większych obiektach, gdzie przejście przez drzwi powinno być autoryzowane przez specjalną kartę lub brylok przypisany do danego użytkownika. Na każdej karcie zapisujemy dane właściciela karty, dzięki czemu system będzie “wiedział” kim jest dana osoba, przez które drzwi może przejść, a nawet może rejestrować czas pobytu w danym budynku czy pomieszczeniu, wtedy właśnie z systemu kontroli dostępu przechodzimy na RCP czyli system rejestracji czasu pracy. Oczywiście system RCP jest opcjonalny.

W systemach istnieją różne rodzaje przejść czyli przejścia jednno lub dwustronne. Przy przejściach jedno stronnych wejście do pomieszczenia odbywa się poprzez odbicie karty do czytnika, natomiast aby wyjść musimy użyć przycisku zwalniającego blokadę drzwi lub klamki jeżeli takowa jest zamontowana. Przejście obustronne natomiast posiada czytniki kart zbliżeniowych po obu stronach drzwi.

Blokadami w przejściach KD (kontroli dostępu) są najczęściej elektrozaczepy lub zwory elektromagnetyczne. Elektrozaczep montuje się w ramie drzwi, który otwiera przejście w momencie podania odpowiedniego sygnału przez system kontroli dostępu. Zworę elektromagnetyczną stosujemy, gdy nie mamy możliwości poprawnego zamontowania elektrozamka lub nie możemy doprowadzić przewodu do ramy drzwi. Zwora posiada bardzo dużą siłę wiążącą nawet do 800kg.

Systemy kontroli dostępu posiadają swoje własne zasilanie oraz podtrzymanie awaryjne w postaci akumulatora. Także system jest w stanie pracować nawet podczas zaniku zasilania sieciowego AC.

Podsumowując systemy KD są bardzo dobrym rozwiązaniem dla małych i większych firm, szczególnie gdy potrzebujemy wprowadzić system który będzie prowadził rejestrację czasu pracy pracowników danej firmy. Za pomocą takiego rozwiązania wprowadzamy do firm ogromne oszczędności. Systemy są intuicyjne w obsłudze, a dobrze podłączony i skonfigurowany sprzęt będzie służył przez wiele lat.

Aby przeczytać więcej ciekawych wpisów zapraszamy na Naszego bloga TUTAJ!

A po więcej zdjęć i wpisów z instalacji zapraszamy na Naszego FB!

www.bjz.com.pl