Day/Night

Czy kamera widzi obraz z nocy? Day/Night

To wielokrotne pytanie jakie zadają Nam klienci podczas pierwszej rozmowy na temat monitoringu. Odpowiadamy TAK!

Większość kamer dostępnych na rynku ma możliwość nagrywania obrazu także nocą dzięki funkcji day/night. Oczywiście dzieje się to w różny sposób. Właśnie dlatego musimy dobrać miejsce montażu kamer oraz sprawdzić jakie jest doświetlenie w obszarze nagrywania. Kamera w dzień pracuje w trybie kolorowym, natomiast w ciągu nocy przechodzi w tryb monochromatyczny. Tak dzieje się w urządzeniach wyposażonych w przetwornik CCD oraz CMOS. Obraz nocny powstaje w wyniku układu elektronicznego czyli cyfrowo lub bezpośrednio poprzez mechaniczny filtr podczerwieni.

Filtry słuzą do blokowania fal podczerwieni ze względu na wysoką czułość wielu czujników kamery na światło bliskiej podczerwieni. Filtry te mają zazwyczaj niebieski odcień, ponieważ czasami blokują także część światła z dłuższych czerwonych fal. Dobrze dobrane oświetlacze IR posiadają bardzo dokładny czujnik zmierzchowy zamontowany w urządzeniu, który steruje ich funkcjonalnością w zależności od jakości oświetlenia w obszarze kamery. Dzięki temu wszystko działa automatycznie, załączanie oświetlaczy po zachodzie słońca oraz w każdej sytuacji, gdy wartość oświetlenia znajdzie się poniżej progu minimalnego niezbędnego do szczegółowej obserwacji.

 

Jeden z czołowych producentów sprzętu do monitoringu wizyjnego Hikvision wprowadził do swojej oferty kamery, które również widzą w nocy lecz w kolorze, jest to system ColorVu. Obraz jest cyfrowo obrabiany przez elektronikę i przedstawiany dla odbiorcy w kolorze co jest często kluczową kwestią podczas identyfikacji złodzieja widzianego na nagraniu. Przykład działania kamery tego typu możemy zobaczyć na filmiku:

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na naszego Bloga!

https://montaz-monitoringu-wroclaw.pl/index.php/category/monitoring-wroclaw-blog/

Chcesz poznać pełną ofertę Naszej firmy? Zadzwoń!