Monitoring bezprzewodowy

Co warto wiedzieć decydując się na montaż monitoringu bezprzewodowego?

Monitoring bezprzewodowy to rozwiązanie które zyskuje coraz większą popularność na Polskim rynku zabezpieczeń. Mamy tutaj wiele możliwości i rozwiązań, jednym z nich są mosty bezprzewodowe. Stosujemy je zazwyczaj gdy odległość kamery od rejestratora przekracza 50m. Wtedy też łączymy dwa urządzenia nadajnik i odbiornik skierowane do siebie frontami. Do stacji bazowej podłączamy router/switch. Po drugiej stronie mamy punkt dostępowy gdzie do anteny podłączamy kamerkę. Cały zabieg ma za zadanie utworzyć jedną sieć w której będą obydwa urządzenia bezprzewodowe oraz kamera, która sama nie musi być w wersji bezprzewodowej. Do urządzeń konieczne jest jedynie doprowadzenie zasilania.


Kolejnym z popularnych rozwiązań jest kamera WiFi z anteną. Tego typu urządzenia montujemy zazwyczaj w obrębie mieszkań lub domów jednorodzinnych, gdyż oferują nie wielki zasięg działania. Konfiguracja odbywa się poprzez podłączenie kamery do prądu oraz jej montaż na ścianie. Następnie wystarczy skonfigurować połączenie kamery do wewnętrznej sieci WiFi którą mamy w domu.

Kamery bezprzewodowe mogą być także całkowicie autonomiczne, gdyż niektóre z nich posiadają wbudowane sloty na karty pamięci dzięki czemu mogą na nich rejestrować nagrania. Rozwiązania bezprzewodowe staramy się wykorzystywać jedynie w przypadkach, gdy nie mamy możliwości położenia pełnego okablowania np. na wykończonych inwestycjach.

Aby dowiedzieć się więcej przejdź na naszego Bloga!

https://montaz-monitoringu-wroclaw.pl/index.php/category/monitoring-wroclaw-blog/

Aby sprawdzić pełną ofertę kliknij Tutaj!